Позов Пенсійного фонду до Фермерського господарства (мій Клієнт) про стягнення заборгованості з витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2


     Вказаний позов задоволено частково — замість сплати суми в 2466,34 грн. в місяць, яку просив ПФУ, судом стягнуто тільки 226,39 грн.)

     Громадянин, який свого часу працював в КСП ”Гагаріна” ( надалі – Колгосп) за списком № 2 (шкідливі умови праці), відповідно вийшов на пенсію на 2 роки раніше визначеного законом загального пенсійного віку.

     Так як Фермерське господарство було одним із правонаступників Колгоспу, отже мало згідно Закону сплачувати витрати на виплату та доставку пенсії вказаному громадянину.

     Пенсійний фонд висунув вимоги та графік сплати, а саме вимога була сплачувати по 2466,34 грн. кожного місяця протягом 2 років. ( в сумі більше 50 тис. грн.)

     Проте, фермерське господарство вважало необґрунтованою дану вимогу, так як після реорганізації Колгоспу було 5 правонаступників, і тому за логікою сплачувати мали б всі правонаступники у відповідності до часток майна, яке було отримано правонаступниками після реорганізації Колгоспу.

     Наша позиція була прийнята судом, і Фермерське господарство на даний час фактично сплачує в 10 разів менше, ніж просив пенсійний фонд.

     Крім даної справи ПФУ було подано ще три позовні заяви по відшкодуванню витрат за травень, червень і липень, проте отримавши вказане рішення суду, інші позови були за їх ініціативою залишені без розгляду.

     Повний текст рішення, в якому ви маєте змогу більш детально дослідити обставини цієї справи, міститься в єдиному державному реєстрі судових рішень за наступним посиланням:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/45546000