Отримання громадянами України у приватну власність гарантованих Законом 2,0 га землі для ведення особистого селянського господарства


Земельним кодексом України встановлено для кожного громадянина України право на безоплатне отримання земельної ділянки у власність, площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства.

Отримати таку землю теоретично дуже просто. Порядок визначений Земельним кодексом.

Основна проблема, яка виникає на практиці і не врегульована Законом є ситуація, коли на одну і ту ж земельну ділянку одночасно претендують декілька осіб.

Для прикладу декілька справ, які були в моїй практиці.

1.Справа, в якій я представляв інтереси 4 воїнів АТО, які прагнули отримати по 2,0 га землі у власність. (Всього площа спірної ділянки складає 8,0 га)

Нашим опонентом був громадянин, який бажав отримати ту ж саму земельну ділянку в оренду.

За вказану землю велась запекла боротьба, декілька судових справ в різних судах.

Основною можна виділити справу № П/811/326/16, яка розглядалась в Кіровоградському окружному адміністративному суді, яка поставила крапку у даному спорі, з якого звичайно ми вийшли переможцями.

Всі рішення у даній справі, в яких ви маєте змогу більш детально дослідити обставини цієї справи, містяться в єдиному державному реєстрі судових рішень за наступними посиланнями:

Рішення суду 1 інстанції :

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63401551

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63401572

Рішення суду 2 інстанції :

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65882235

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/66135895

 

 2.Справа, в якій я представляв інтереси 2 воїнів АТО, які прагнули отримати по 2,0 га землі у власність.

Традиційно на ці ж земельні ділянки були інші претенденти.

В даній справі наші опоненти прагнули використати суд, як засіб, щоб перешкодити моїм Клієнтам отримати землю у власність, а саме за допомогою заборон, які були застосовані судом, як заходи забезпечення позову.

Позов, який був поданий нашими опонентами був необґрунтований та по суті безпредметний і фактично був поданий тільки для того, щоб використати процедуру встановлену ЦПК України, щодо заходів, які суд застосовує для забезпечення позову.

Результат справи прогнозований. Нами скасовано всі накладені заборони. У позові відмовлено. Мої Клієнти отримали землю у власність.

Всі рішення у даній справі, в яких ви маєте змогу більш детально дослідити обставини цієї справи, містяться в єдиному державному реєстрі судових рішень за наступними посиланнями:

Ухвала про скасування заходів забезпечення позову :  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58828341

Рішення 1 інстанції : http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59150097

Рішення 2 інстанції : http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/60000989